År 8 v.7 o v.9

HEJ!

Då har eleverna varit inne en vecka på skolan och det har fungerat bra att arbeta i halvklass. Sedan vecka 8 blir det ett välförtjänt sportlov.

Imorgon fredag 19/2 kommer eleverna än en gång ta med sig sitt skolmateriel hem t ex croomebook, laddare, matte och spanskbok mm.  Detta för att veckan efter lovet nämligen v.9 kommer det att bli distansundervisning för år 8. Bra om de tar med sig en bra väska eller kasse imorgon för att kunna ta hem deras skolmateriel.

Vill påminna om det kommande fysikprovet som blir den 2 mars. Allt materiel ligger på google classroom No åk 8 2020/2021

under Planering fysik v.6 + Innehåll provet

Efter lovet den 1 mars kommer vi att gå över till v-klass och alla nyheter, prov, läxor, frånvaroanmälan mm kommer sedan att ske där. Mer information om v-klass finns i separat utskick från skolan samt gavs ikväll av Tobias. Så detta blir vårt sista inlägg här på hemsidan.

Ha ett supernice skönt lov/